❗️Świetny występ naszych szachistów w Powiatowej Lidze Szkolnej❗️

Dzisiaj w Domu Pełnym Kultury w Staniątkach odbył się pierwszy z czterech turniejów Powiatowej Ligi Szkolnej. W zawodach wzięło udział łącznie ok. 140 uczniów z Gminy Niepołomice, Wieliczka i Kłaj.

Szachownica zameldowała się z 27 zawodnikami, a wyniki były bardzo zadowalające!

Pierwsze miejsce w grupie A (2010 i młodsi) wywalczył z kompletem zwycięstw Filip Wajda! Filip zagrał fenomenalne zawody i sam długo nie mógł uwierzyć w to co się stało. Tuż za podium uplasowali się Mikołaj Fraś i Oliwier Dziedzic, którzy ponieśli tylko po jednej porażce. Warto dodać, że w pierwszej „dziesiątce” tej grupy znalazło się, aż pięciu naszych zawodników!

W grupie B (ur. 2006 i młodsi) także z kompletem 6pkt. wygrał Dawid Klejdysz! Dawid po raz kolejny pokazał, że ciężka praca popłaca, a udziały w turniejach zapewniają cenne doświadczenie, które dziś zaowocowało! W pierwszej dziesiątce tej grupy znalazł się jeszcze Maciej Palich, który uzyskał 4pkt.

Pierwsze miejsce wśród dziewczynek zdobyła Dorota Jankowicz, która uzyskała 4.5 pkt! Dorotka nie pierwszy raz staje na turniejowym podium, ale dzisiejsze zawody są zdecydowanie jej najlepszym występem! Wyróżnienie w kategori dziewcząt otrzymały jeszcze nasze dwie zawodniczki: Zuzanna Turecka i Zuzanna Kmak.

Pozostali reprezentanci Szachownicy, także zagrali udane zawody. Dla jednych był to pierwszy turniej szachowy, a dla innych kolejne zdobyte doświadczenie. Każdy z naszych zawodników wrócił do domu z punktami!

Linki z wynikami:

👉Grupa A: http://chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1484/results.html…

👉Grupa B: http://chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_1485/results.html…

 

Brawo drużyna 💪