❗️Szachy dla Niepodległej ❗️

W dniu 9.11.2019r w Stanisławicach odbył się turniej szachowy pt. „Szachy dla Niepodległej” z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W turnieju wzięło udział 95 uczestników, którzy pod okiem sędziów Pana Paweł Mroziński i Pana Łukasz Czaplak, zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe i przystąpili do rywalizacji.

🔹W grupie A (ur. w 2011 i młodsi)

🔸Pierwsze miejsce zdobył nasz zawodnik Szymon Gądor uzyskując 6 pkt z 7 partii. Drugie miejsce zajęła Zofia Sakowska z UKS Goniec Staniątki, a na trzecim stopniu podium stanął Mateusz Janda z PUKS Paszkówka.

W pierwszej „10” tej grupy znalazło się jeszcze dwóch naszych zawodników: Filip Wajda i Szymon Trzaskalski 👏

🔸Najlepszą naszą zawodniczką została Dorota Woźniak, która wygrała 5 z 7 partii i stanęła na trzecim stopniu podium w klasyfikacji żeńskiej. Brawo 👏👏

🔹W grupie B (ur. 2007 i młodsi)

🔸Pierwsze miejsce wywalczył nasz Dawid Klejdysz z dorobkiem 6 pkt. Na drugim miejscu, także z 6 pkt., ale z mniejszą ilością małych punktów, uplasował się Karol Makarewicz z Królówki. Trzecie miejsce przypadło Bartkowi Piszczkowi z Szachownicy!

Żeńskie podium dla naszych zawodniczek

1 miejsce – Helena Woźniak 🥇
2 miejsce – Zuzanna Turecka 🥈
3 miejsce – Emilia Babraj🥉

W pierwszej „10” tej grupy znaleźli się jeszcze:

4. Karol Kopeć 👏
6. Rafał Marzec 👏
8. Konrad Bartoszek 👏
9. Bartłomiej Wajda 👏

🔹Trzecia grupa w tych zawodach to grupa OPEN w której wzięło udział 13 zawodników.

🔸Pierwsze miejsce zajął Pasionek Ariel 6.5 pkt. z LKS Mechanizator Ustrzyki Dolne, drugie miejsce zdobył Piotr Dekorda i trzecie miejsce Filip Skipioł z MDK Bochnia.

👉Nasz jedyny zawodnik w tej grupie Adrian Klejdysz zajmuje 8 miejsce zdobywając 3.5 pkt!

✍️Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi Gminy Bochnia Marek Bzdek, Panu Dyrektorowi ZSG Stanisławice Piotr Wojas, Panu Radnemu Gminy Bochnia Maciej Laskowicz oraz całemu zarządowi Klubu Sportowego Szachownica za organizację tego wydarzenia i ufundowanie nagród dla uczestników 👏👏👏

Leave a Reply

Your email address will not be published.